آخرین مطالب سایت

شبکه‌های اجتماعی

به دنبال کنندگان ما در اینستاگرام بپیوندید

فالو

از طریق لینکدین با ما در ارتباط باشید

کلیک

نگارش متن اختراعات فارسی

نگارش متن اختراعات فارسی

ارزش هر اختراع ثبت شده به ادعانامه آن است. تنها بخش ادعانامه یک اختراع دارای اهمیت حقوقی است و سایر بخش‌ها مانند نقشه‌ها و توصیف‌نامه اختراع تنها برای شرح و بسط آنچه که در ادعانامه تقاضای ثبت اختراع نگارش شده است، نوشته می‌شود. با توجه به ماهیت حقوقی ادعانامه و همچنین موضوع اختراع که اساسا موضوعی فنی مهندسی است، نگارش ادعانامه و به طور کلی متن اختراع، خدمتی تخصصی بوده که در دنیا توسط افرادی به عنوان وکیل یا کارگزار ثبت اختراع ارائه می‌گردد.

وکلا یا کارگزار ثبت اختراع، در کشورهای مختلف باید شرایطی را جهت داشتن صلاحیت ارائه خدمات مربوط به ثبت اختراع داشته باشند که مهمترین آن داشتن مدرک دانشگاهی در یک رشته فنی و گذراندن آزمون‌های صلاحیت ادارات ثبت اختراع از آن جمله است.

در اکثر قریب به اتقاق کشورهای دنیا، خدمات نگارش اختراعات توسط وکلا یا کارگزان ثبت اختراع ارائه می‌گردد ولی متاسفانه به دلیل عدم تعریف خدمات کارگزاری ثبت اختراع (با شرایط ذکر شده) در داخل، کشور ایران از معدود یا حتی استثنائات در دنیا است که نگارش متن اختراع عمدتا توسط مخترعان انجام می‌شود.

نگارش متن اختراعات فارسی

از آنجایی که مخترعان قاعدتاً با اصول و قواعد نگارش اختراع آشنایی ندارند، امکان نگارش درست ادعانامه و توصیف‌نامه مناسب را ندارد و حتی در صورت کسب گواهینامه ثبت اختراع به دلیل ضعف‌های ساختاری ادعا و توصیف‌نامه اختراع، امکان دور زدن اختراع توسط رقبا یا حتی درخواست ابطال به دلیل عدم افشای درست در دادگاه در داخل کشور وجود خواهد داشت و این خطری است که همواره در کمین مخترعان بی اطلاع می‌تواند باشد.

شرکت ایده سازان عصر آفتاب با داشتن تجربه‌ای منطبق با استانداردهای جهانی و با بهره گیری از مختصصان رشته های فنی با درجه دکتری در کنار آموزش‌های وکلای ثبت اختراع خارجی، خدمات ثبت اختراع خارجی را در سطح بین المللی در کشور ارائه داده است و از سال ۱۳۹۸ با توجه به اعلام نیاز بسیاری از مخترعان حقیقی و حقوقی جهت دریافت خدمات نگارش اختراع با کیفیتی بین الملی برای ثبت اختراع داخلی، نگارش متون اختراعات فارسی را در سبد خدمات خود قرار داده است.

متقاضیان محترم در صورت علاقه به دریافت این خدمات می‌توانند با شماره تلفن ۶۶۵۲۱۳۶۸ الی ۹ داخلی ۱ تماس داشته باشند.