آخرین مطالب سایت

شبکه‌های اجتماعی

به دنبال کنندگان ما در اینستاگرام بپیوندید

فالو

از طریق لینکدین با ما در ارتباط باشید

کلیک

دپارتمان‌ها

دپارتمان رصد فناوری و تحلیل پتنت
Patent Analysis

دپارتمان رصد فناوری و تحلیل پتنت

تحلیل پتنت یکی از ابزارهای نوین و کارآمد برای تعیین روند پیشرفت و تکامل فناوری‌ها در دنیا، تعیین شرکاء و رقبا و حل مشکلات فنی به کمک اطلاعات موجود در پتنت‌ها است. این خدمات به شرکت‌ها، موسسات تحقیقاتی و سیاست‌گذاران کمک می­‌کند که ضمن تعیین روند تکامل هر فناوری، بر اساس روند ثبت اختراعات دنیا، برترین شرکت‌ها، فناوری‌های هر حوزه و همچنین راهکارهای دیگران برای رفع مشکلات موجود در صنعت را شناسایی کنند.
Drafting

دپارتمان نگارش متن اختراع

مهم‌ترین بخش ثبت یک اختراع، نگارش متن اختراع است. متون اختراعات برای ثبت در کشورهای پیشرفته الزامات فنی و حقوقی خاصی دارد که توسط افرادی تحت عنوان وکلای پتنت نگارش می­‌شود. وکلای پتنت افرادی هستند که حتما یک پایه رشته فنی (فوق لیسانس یا دکتری) داشته و دوره‌های مخصوص حقوق مالکیت فکری را گذرانده یا با آن آشنا هستند. این خدمات عمدتا خدمات گران‌قیمتی هستند که از طرف وکلای ثبت اختراع عرضه می‌شود و اکنون شرکت ایده‌سازان عصر آفتاب دانش آن را در ایران دارد.
دپارتمان نگارش متن اختراع
دپارتمان ثبت و امور طبقه‌بندی
Docketing

دپارتمان ثبت و امور طبقه‌بندی

انجام امور اداری ثبت اختراع در کشورهای مختلف یا از طریق PCT دارای الزامات خاص خود است. همچنین برای همه­ پرونده‌ها پیگیری، آرشیوسازی و ارتباط با وکلای همکار و مخترعین ضروری است. این امور در این دپارتمان انجام می­‌پذیرد.
Novelty check and Infringement

دپارتمان بررسی نوآوری و نقض پتنت

با توجه به هزینه‌های بالای ثبت اختراع خارجی، می­‌توان قبل از ثبت اختراع خارجی با بررسی مستندات، دانش پیشین و مقایسه آن با موضوع ثبت اختراع، میزان شانس تایید آن را در ادارات ثبت بررسی کرد. ثبت اختراع، دارای الزامات فنی و حقوقی خاص خود است که تشخیص آن به عهده افراد آموزش دیده و مسلط به امور فنی و حقوق ثبت اختراع است. این خدمات به ما در رابطه با ااینکه چه چیز ادعای اصلی اختراع ما است و چقدر شانس موفقیت در روند ثبت وجود دارد، کمک می‌­کند. همچنین برای جلوگیری از نقض ناخواسته اختراعات دیگران در سایر کشورها می­‌توان بررسی نمود که در صورت شرکت در نمایشگاه یا عرضه محصول در آن کشور آیا به صورت ناخواسته درگیری مسائل حقوقی نقض اختراع می­‌شویم یا خیر که این موضوع در گزارش‌های نقض پتنت بررسی می­‌شود.
دپارتمان بررسی نوآوری و نقض پتنت